Barion Pixel

A legjobb elektronikus fizetési megoldás

2021 óta kötelező biztosítanunk készpénz-mentes, vagyis elektronikus fizetési lehetőséget vendégeink részére. Erre három módszer létezik jelenleg:

  • azonnali átutalás,
  • QR-kódos fizetés,
  • bankkártyás fizetés.

 

Utalás

Az egyszerűség kedvéért én a QR-kódos fizetést is ide számolom, hiszen a valóságban ekkor is egy utalás történik, csak épp egy QR-kód beolvasása után.

Előnye, hogy kereskedői oldalról ingyenes.

Hátránya, hogy vásárlói oldalról ennek sok esetben van költsége (bankszámla típus függő), hiszen utalásról beszélünk, amire Magyarországon vonatkozik a tranzakciós adó (pontosabban tranzakciós illeték, ami jelenleg 0,45%). Továbbá (egyelőre) kevésbé megszokott, így kényelmetlenebb a használata.

 

Bankkártyás fizetés

Megemlíteném, hogy ez a bankkártya lehet virtuális is. Vagyis egyre többen fizetnek telefonjukkal és okosórájukkal, amiben el van mentve az adott bankkártya.

Előnye, hogy egyre megszokottabb, így egyszerű és kényelmes a használata. Emiatt ennek használata egy apró extra, amivel nő a szolgáltatásod minősége, legyen az bármi.

Hátránya, hogy kereskedői oldalról pénzbe kerül. A költségek változóak, attól függően, hogy mely szolgáltató termékét és rendszerét használjuk. Van, ahol van havidíja és egyén rendszeres díja. Ezen felül van tranzakciókénti költsége, ami általában 2% körül mozog. Végül valószínűleg magát az eszközt is meg kell vásárolni, ami beolvassa a kártyát. (Bár az utóbbi időben megjelentek már olyan megoldások is, amelyeknél a telefonod lesz a terminál – soft POS.)

 

Melyiket válasszam?

Érdemes mindenkinek a saját preferenciái alapján mérlegelnie mindegyik előnyeit és hátrányait, és tudatosan dönteni.

 

Az én választásom

Én személy szerint már jó pár éve úgy döntöttem, hogy megéri a költséget, hogy emeljem a minőséget, így a bankkártya elfogadás mellett döntöttem. Amikor választottam, tüzetesen megvizsgáltam az ajánlatokat (Sumup, Mypos, Fizetési Pont, OTP, K&H, stb.)

A választásom pedig a Sumupra esett, az alábbi okok miatt:

  • Egyszerű szerződéskötés – nem kell bemenni személyesen egy bankba, hanem online percek alatt elintézhető.

  • Átlátható költség – 1,95% minden kártyás fizetés után és slussz. Nincs havidíj, vagy bármilyen egyéb díj.

    (Van, ahol ez a tranzakciós díj alacsonyabb, viszont vannak más díjak. Például van, ahol 0,99% az alapdíj tranzakciónként, de ezen felül van még + bankközi jutalék + rendszerdíj + havidíj. Van, ahol van internethasználati díj, csatlakozási díj, vagy más, kisbetűknél eldugott egyéb díjak. Plusz zavart, hogy sok helyen ez a díjazás is változó, például nem mindegy, milyen bankkártyával fizet a vendég…

  • A pénz az általad megadott számlára érkezik. – Ezzel ellentétben több szolgáltatónál kell külön bankszámla, ahonnan újabb költség lesz számodra, ha el akarod utalni egy saját számládra.

  • Esztétikus kártyaelfogadó terminál – Apróságnak hangzik, persze. Viszont sok ilyen apróság is növeli a szolgáltatásod minőségét. Ahogy nem mindegy, milyen a dekoráció, vagy épp mennyire professzinális az öltözeted. Ugyan így egy kis apróság, hogy a kártyaelfogadó is minőségi – többen is dicsérték már az enyémet is. 🙂

    Itt megjegyezném, hogy egyre több helyen működik már az úgynevezett SoftPos megoldás – a Sumupnál is. Ennek lényege, hogy még kártyaelfogadó terminált sem kell venned, hanem elég (az NFC képes) telefonod is. Ez nálam is működik, de azért még mindig profibb és megbízhatóbb, biztonságosabb érzést kelt ha egy dedikált készülékhez, és nem a te telefonodhoz kell érinteni a bankkártyát (vagy épp telefont, órát, gyűrűt) a fizetésnél. De azért egy tartalék megoldásnak ez is szuper, mondjuk ha elromlana vagy épp lemerülne.

Szóval szerintünk jelenleg a Sumup válasza a legjobb erre a kérdésre, ezért használom én is 2020 nyara óta.

Fontos, hogy ha téged is érdekelne akkor a mi linkünket használd. Két ok miatt:

  • jelen oldalon kattintható Sumup linkek a mi egyedi ajánlói linkünk, vagyis ha ezen keresztül regisztrálsz és vásárolsz készüléket, minket is támogatsz vele, körülbelül egy ebéd árával (~4000 Ft).
  • ha ilyen egyedi linket használsz, te is kapsz kedvezményt. Például amikor épp ezt a cikket írom, akkor 42% kedvezményt kapsz, vagyis 13999 forint helyett 7999 forint a kártyaolvasó készülék.

 

Szerző: Sziklai Csaba masszőr, masszázs oktató, a Masszőr kézikönyv írója. Bővebben…

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük