A Tudatos Kommunikáció segítőknek egy gyakorlatorientált online tudásanyag, amelyet kifejezetten segítő szakemberek számára hoztunk létre – legyen szó masszőrökről, coachokról, trénerekről, gyógytornászokról vagy bármely hivatásról, ahol az emberi kapcsolódás és az empátia kulcsfontosságú.
A tudásanyagunk célja, hogy rövid, könnyen feldolgozható modulokkal segítsen abban, hogy tudatosabban, hitelesebben és érthetőbben tudj kommunikálni akár nehéz, érzelmileg telített helyzetekben is. Megtanulhatod, hogyan érdemes kérdezni, visszajelezni, jelen lenni, vagy akár konfliktusokat kezelni – mindezt sok-sok példával és valóban működő gyakorlatokkal.
A tananyag a vásárlást követően azonnal elérhető lesz tanulói fiókodban, egy éves hozzáféréssel. A végén tartalmaz egyéni és páros gyakorlatokat is, hogy ne csak megértsd, hanem a saját praxisodban is azonnal használni tudd a tanultakat.
A tudásanyagot mi készítettük: Sziklai Noémi és Sziklai Csaba. Mi írtuk körülbelül 300 oldalnyi könyvet kitevő írásos anyagot, de aki hallgatná vagy nézné inkább, annak a teljes anyagot elkészítettük egy ~15 órás videósorozatban is. Természetesen nem csak saját tudásunkra támaszkodtunk: számtalan szakember, könyv, podcast, tanulmány és egyéb anyag segítette munkánk az elmúlt másfél évben.
Hatékonyabb kezelések? Több visszajáró vendég? Jobb életminőség? Ha ezek érdekelnek, ajánljuk neked is a tudatos kommunikáció segítőknek c. anyagunk! 🙂
Felnőve, majd egyre szélesebb közösségi életet élve azt tapasztalhatjuk, számtalan nem könnyű helyzettel szükséges megbirkóznunk.
Valaki számíthat a családja és mások támogatására is, tudja képezni magát, de vannak olyan emberek, akiknek ez nem adatott meg, vagy a család és a barátok kevésbé voltak / vannak jelen az életében.
Akár támogató, akár nem támogató a környezetünk, hatékonyan kommunikálni nem könnyű ebben a rohanó világban. Ráadásul az ismeretlen, felkészületlenül ért helyzetek folyamatosan és bárkit elbizonytalaníthatnak.
Dr Ian R. H. Falloon pszichiáter professzor amikor Magyarországon járt és kommunikációt is tanított nekünk, arról beszélt, az emberek 99%-ka nem tudja hatékonyan kifejezni a pozitív érzéseit, a pozitív kéréseit, a negatív érzéseit, nem tudunk hatékonyan aktívan figyelni a másikra és a problémás helyzeteket sem tudjuk megfelelően kezelni, azaz ezek a készségek jobbak is lehetnének.
Itt nem arról van szó, hogy nem tudjuk kifejezni az érzéseinket, hanem arról, igazán hatékonyan kifejezni nem is egyszerű dolog.
Elgondolkodtunk az oktatások alatt azon is, az életünkben számtalan elvárás van velünk szemben, vagy akár magunkkal szemben is, amik valamilyen módon befolyásolják a mindennapjainkat úgy, hogy közben nem is vagyunk tisztában azzal, vannak választási lehetőségeink a kommunikáció terén, amiknek a megtanulása, alkalmazása után sokkal jobban érezhetjük magunkat, kapcsolataink jobban erősödhetnek és az önelfogadásunk is fokozódhat, kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak, egészségesebbek lehetünk és kellemesebben, oldottabban érezhetjük magunkat a munkánk közben is.
Tehát az, hogy lehetnénk hatékonyabbak, nem azt jelenti, hogy a személyiségünkben biztosan valamilyen zavar van, hanem azt jelenti, megtanulhatjuk ezen készséget felismerni és megtanulhatjuk megfelelően alkalmazni is, amitől még jobban kinyílhat a világ és értőbbek, elfogadóbbak tudunk lenni, a korábbiakhoz képest jobban, másképpen.
Minden tanít vagy tanít! Szeretem ezt a mondatot, mert minden szavában ott van, bármilyen helyzet elé állít az élet, a hatékony kommunikáció elsajátításával stresszmentesebben tudjuk feldolgozni az eseményeket, ami után az életminőségünk is javulhat.
A különböző élethelyzeteinkben, családi, baráti, ismerősi, ismeretlen vagy kevésbé ismerős környezetünkben, munkánk során, utazás közben, önmagunkkal levés során folyamatosan kommunikálunk. Ha azt gondoljuk, most éppen nem kommunikálunk, nem beszélünk, nem teszünk semmilyen mozdulatot, bizony az is kommunikáció.
Ezek miatt is fontos, érdemes időt szánnunk arra, hogy a kommunikációs alapokat minél több oldalról közelítsük meg, mert ez hozzájárul minden kapcsolódásunk, munkánk, tevékenységeink harmonikus megéléséhez.
Sziklai Csaba és Sziklai Noémi Tudatos Kommunikációs tudásanyaga nagy segítséget ad mindenkinek, aki jobban szeretné érteni önmagát és azokat az embereket is, akikkel találkozik, foglalkozik.
A Tudásanyag elsajátítása közösségi élményt is ad. Az lehet az érzésünk, egy olyan közösséghez kapcsolódunk, akik támogatnak, tanítanak bennünket, minket szólítanak meg és jó ehhez a csapathoz tartozni.
Emberközeli, érthető megfogalmazásokkal gazdagítják a belső forrásainkat, így lelkesebbek, eredményesebbek, termékenyebbek is tudunk lenni, ami miatt több hozzánk fordulónak tudunk segíteni és más kapcsolataink minősége is egyre jobban virágozhat.
„Mindazt, amit másoknak adsz, önmagadnak adod.” (Anthony de Mello)
Minél több kommunikációs tudást, kincset építesz be a kapcsolódásaidba, annál több kincset kaphatsz viszont is.
Kellemes kikapcsolódást, jó tanulást és sok-sok kincsre rátalálást kívánok Noémi és Csaba kommunikációs tudásanyaga elsajátításához és a mindennapjaidba beépítéséhez is.
Be kell jelentkeznie és el kell indítania ezt a tudásanyag-t, hogy véleményt küldhessen.
Hezitáltam, hogy megvegyem-e most a képzést vagy csak úgy kb. fél év múlva, amikor nem lesz ennyi kiadásom. Azért döntöttem amellett, hogy most veszem meg, mert a szakmai felkészültség mellett a megfelelő kommunikáció még fontosabb , mint maga a gyakorlati készség. A képzés magasan felülmúlta az elvárásaimat. Részletges, mély tartalmú. Hosszú, oda kell figyelni, ha fáradtan hallgatjuk – vissza kell tekerni – vagy újra nézni. Bár Csabáék is írták a posztjukban, hogy mérhetetlen büszkék erre a tudásanyagra, nekem ott nem jött át, hogy valóban ilyen komoly tudásanyagot kapunk. Amit vártam a képzéstől: egy-egy szituáció – annak kezelése, egy-egy számomra nehezebben kezelhető vendég kezelése. Pl. szorongó depresszióra hajlamos, arrogáns viselkedésűek, a “rajtam soha senki nem tudott még segíteni típusú vendégek kezelése (ezek általában név szerint kritizáltak is más szakembereket (masszőr, gyógytornász, MT -itt mindig a red fleg felvillant és nehéznek találtam a “munkát” elkezdeni velük, illetve az én hozzáállásom, hogy mindenárom mindenkin segíteni akartam attitüd elengedése, mert ezzel az attitüddel – nagyon hamar lehet égni. A tananyagban erre is megleltem a választ. Újranyitás előtt állok, az imént felsorolt eseteket én nehezen kezeltem vagy sehogy, olykor Borsánkásan – nem pedig profin. A tudásanyagban erre is kaptam választ.
Hiába vagyunk mi elég jó szakemberek, vagy igyekezünk azzá válni, ha nem tudjuk kellőképpen ezt kommunikálni. Itt nemcsak szakmai témákra gondolok. Nemcsak szavakkal kommunikálunk, hanem pl. a social mediaban való megjelenésünkkel, nem mindegy milyen képet festenek rólunk a megosztott tartalmaink, a képeink az esetlegesen idétlen gif-eink, emojink. Nem profizmusra vall. Annyira részletes, mindenre kiterjedő (nemcsak kommunikáció) tanyagag, hogy aki betartja csak bizonyos százalékát már magasan kitűnik a tömeg masszőrök közül. A tudásanyag olyan volt számomra, mint egy izgalmas könyv vagy egy finom étel, aminek élvezed minden percét – minden “ízét”, egyszerre vágysz, hogy tovább olvasd, hogy több részletet meg tudj – hogy tovább ízleld a többi ételt is a tányérodon – és ugyanakkor nem is akarod, hogy vége legyen, mert minden percét élvezed. Noémi és Csaba előadás stílusa magával ragadó. Noémi a Biolgóiai alapozást az elején úgy vezette be, hogy “velős – rágós” rész, meg is ijedtem tőle. Némi “előnnyel” indultam ezen a fronton, Bene Máté Neuromass képzésén szó volt erről. (előttem vannak a rajzok is, amivel szemléltette). Máté anyagát is emészteni kell, többször visszanézni, maradt 1-2 gap, ami nem tisztult (még) le teljesen. Ezek a hiányosságok Noémi elődasában váltak számomra érthetővé. A tudásanyag nemcsak verbális kommunikációra terjed ki, hanem minden apró részletre, amivel tényleg magabiztosabb, profibb szakemberekké válhatunk. A grátisz anyag, Noémi által összeállított gyakorlati feladatok első blikkre nehezek. Elolvasva a feladatokat megfordult a fejembe, hogy na én ezt kihagyom, de hát pont ezen van a lényeg. Megtanultuk az elméletet – ahhoz, hogy a gyakorlatba át tudjuk ültetni bizony gyakorolni kell és ezt a mankót mi megkapjuk az anyaggal együtt. Tényleg csak rajtunk áll, hogy élünk-e vele vagy nem. Kiknek ajánlom a tudásanyagot? Mindenkinek. Kötelezővé tenném munkahelyeken, általános iskolákban, egyetemeken. Társas és pár, kapcsolatainkon is javíthatunk. Köszönöm a nagyszerű anyagot! Direkt nem spoilereztem.
Visszajelzés: 1. ma egy volt kolléganőmmel találkoztam: kis cinizmussal a hangjában mondja, mint aki sajnál, hogy mennyi mindent tanultál már! (mintha szégyen lenne) ahogy vettem az adást, Borsánka énem kezdett előjönni, majd kb. 2 másodperc múlva, mosolyogva, boldogan mondtam, hogy “Igen és ennek köszönhetően átfogóbb képet látok a szakmáról”. Látszott a meglepődése, mert nem felemelni akart, hanem lenyomni. 2. Összefutottam ma egy vendégemmel – kicsit beszélgettünk – teljes lényemmel figyeltem – egy idő után reflexesen keresztbe tettem a karom a mellkasomon – de szinte egyből beugrott, hogy ez nem jó, úgyhogy lazán leresztettem.
A képzés nem fog egyik napról a másikra változást hozni az életünkbe, DE! a mag mélyen el van ültetve tápanyagdús talajba, VIRÁGOZNI fog, ha öntözzük.