Barion Pixel

Veszélyes a csontkovácsolás? – Bene Máté gyógytornász

Bene Máté gyógytornászt kérdeztem a csontkovácsolásról, és annak veszélyeiről. E videó egy több mint 2 órás, értékes beszélgetés részlete. Ha nem szeretnél lemaradni róla, iratkozz fel a csatornára és hírlevelünkre a https://tudatosmasszor.hu oldalon. TOVÁBBI HASZNOS INFÓ⬇️

Egy epizódban Máté a nyakfájásról beszélt, javaslom annak megnézését/meghallgatását is: https://youtu.be/GKHCpWteaZU
Itt pedig a derékfájás megoldásáról beszélt: https://youtu.be/rJabMz1BPTE

Bene Máté
https://benegerincakademia.hu/bene-mate-bga/

Szerző: Sziklai Csaba masszőr, masszázs oktató, a Masszőr kézikönyv írója. Bővebben…

 

3 Responses

  1. Sziasztok 🙂 13:20 és 13:50 között felkaptam a fejem egy picit. Jelenleg egy frissítő masszőr vagyok…(még nem dolgozom benne) 1-2 dolgot tanultam láttam hallottam… VISZONT. Van egy képzés Budapesten ami az “SI terápia”ként működik. Na most ezen a terápián elvileg a keresztcsont manipulációjára építenek és csinálnak kb mindent. Elvileg ha a keresztcsont nem megfelelően működik akkor bizony alakulhatnak ki problémák…. derékfájás, sérv, lábfájás, tököm tudja kb minden is. Anatómia részen sajnos még csak a könyök ízületi résznél tartok a Feövenyesy Krisztiék által(online)…. Az úr az említett időben lényegében elmondta hogy humbuk és hogy valószínű csak időszakos ez az Sí terápia kezelése. Nektek mi a véleményetek? lehet én értettem félre de most elgondolkodtam egy picit nagyon. mert jövőre terveztem egy ilyesmi képzést(Sí terápia). Bár Krisztiék a favorit még mindig.

    1. Szia Richárd!

      Először is sok sikert a masszőr karrierhez! 🙂 Krisztáéknál jó helyen vagy, biztos vagyok benne hogy ott a legtöbb kérdés a helyére fog kerülni benned, plusz ők is szívesen válaszolnak bármire.

      Én a helyedben ezt meghallgatnám: Manuális terápiák (és ami mögöttük van)
      Szerintem az elhangzottak alapján számodra is kikristályosodik a válasz. 🙂

      De hogy én is válaszoljak, ebben a két videónkban beszéltünk a témáról:
      Nem az okot kezeljük – Leggyakoribb megtévesztések II.
      Üzenet a masszőröknek

      Röviden: Mi nem hiszünk egyetlen olyan kezelésben sem, mely minden probléma gyökerét egyetlen dologban látja, legyen az az Atlas, az S.i ízület, egy izom, de úgyan úgy félrevezető amikor valaki azt mondja, minden betegség lelki eredetű. Ennél sokkal összetettebb az ember. Ezen kezelések tüneti kezelésként tudnak segíteni, de az ok nem egy kezelés lesz, hanem az életmód: megfelelő mozgás, alvás, táplálkozás, mentálhigiéné, egészséges testsúly, káros anyagok kerülése, és így tovább. Ebben van a kulcs. Csoda kezelés és csoda termék nem létezik.

      Ha meghallgattad a fentieket, kíváncsi vagyok, te milyen választ alkotsz meg a feltett kérdésedre, nyugodtan írd majd meg! 🙂

      Csaba

      1. Megnéztem Máté videóját. Érdekes volt és ijesztő, mert ezek szerint pszihológusnak kéne tanuljak 😀 . Na jó ez csak vicc volt. Ahogy szó volt róla igazából mindent is kell nézni, tehát az egész embert, ezt tapasztaltam magamon is, nem egyszer. Lehet kipróbálok 1-2 ilyen művészi nagyon speciális szólást hogy most meg fogsz gyógyulni ettől a csoda érintéstől 🙂 holott ugyan úgy csinálok mindent. Kis placebó 😀 .
        Üzenet a masszőröknek” erre egy példa. Én például nem vagyok az a fajta hogy feszegetem a tudásom határait az által hogy nem tanult dolgokat csinálok a vendégeken, kísérletezek. Hogy ha valakinek valamilyen komolyabb problémája van( mondjuk egy kemény hát fájás) és egy sima frissítő masszázzsal vagy köpölyözéssel nem tudtam segíteni( ami már fel vet 1-2 kérdést, hogy lehet szervi eredetű, bár elvileg a masszázs elején erre jobb esetben rá lehet jönni a kikérdezésnél,) akkor szoktam mondani menny el ő hozzá vagy máshoz. Viszont az illetőt én nem tudom leszoktatni a rossz szokásairól( cukros üdítő, rossz testtartás, mozgás szegény élet mód), mondani szoktam mit nem igazán kéne, de helyette nem fogom megcsinálni.
        Gondolom csoda kezelés és csoda termék sincs 🙂 . Erre egy jó példa a Fűvészet: nincsen olyan gyógynövény ami minden gondra betegségre is jó volna.

        Szerintem a masszőrködésben nem a maszírózás a nehéz fizikailag, hanem az hogy feltudja ismerni az embert akit maszírozunk, mindenestűl.

        A helyes írást ne nézd kérlek 😀 vannak gondok bőven. Remélem tetszenek a válaszolok. Szép napot és köszönöm, sziasztok 😉

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük